جهت تماس با ما اینجا کلیک کنید  ( یا به 09120035133 پیامک بدید )

برند ، لوگو و علائم تجاری چیست ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

ثبت برند ، لوگو و علائم تجاری به شما این امتیاز را می دهد که صرفا شما حق استفاده انحصاری از آن را داشته باشید و محافظت علامت تجاری توسط مراجع ذیربط اجازه متوقف کردن تخلف در این زمینه را دارند تایید می شود ، اما باید توجه داشته باشید که ثبت برند در طبقات یا همان موضوعات مختلف شکل می گیرد ، لذا اگر شما مثلا در یک طبقه که فعالیت می کنید و مجوز فعالیت در آن طبقه را دارید برند را ثبت کنید ، نمی توانید مانع دیگران شوید تا در طبقات و موضوعات دیگر استفاده نکنند ، به عبارتی در هر طبقه ای ثبت کنید ، در همان طبقه به مدت 10 سال حق استفاده دارید که این تایم امکان تمدید را دارد . پس برند ، همان اسم تجاری شما است و لوگو و علامت تجاری همان شکل یا طرحی است که شما استفاده می کنید . مثلا عبارت ( ثبتاد ) اسم و برند این مجموعه ماست ، اما مثلا ترازوی عدالت را می توان تحت لوگو این مجموعه نام برد ، برخی اوقات بدلیل آنکه اسم و طرح با هم در یک قاب به کار می روند ، ثبت آن هم در یک پرونده امکانپذیر است . این در حالی است که خود نوشته هم می تواند در تعریف لوگو قرار بگیرد ، یعنی آن کلمه هم برند باشد هم لوگو ، و این به نوع ثبت و دیدگاه شما در کارتان بستگی دارد ، یا فقط مثلا تصویر یک شی می تواند علامت تجاری شما در زمینه فعالیت شما باشد .

alamatchist

کلمات برند را در یک معنای دیگر می توان به صورت زیر بیان کرد :

ب : برنامه کاری : برند یک طرح جامع برای جذب مشتری است ، برند به شما کمک میکند که در کسب و کار خود اعتماد و وفاداری بسازید .

ر : رابطه : برند افکار ، احساس و رابط روحیه بین کسب و کار و مشتری است .

ن : نماینده : برند نماینده ماهیت اصلی هویت ، سیرت و سبک وکار شماست .

د : درخشش : برند باعث می شود که شما در بین بازار داغ رقیبان خود متمایز باشید و بدرخشید .

پیشنهاد می شود قبل از شروع کسب و کارتان با یک نام و علامت تجاری نسبت به ثبت آن اقدام نمایید تا متوجه عواقب عدم ثبت آن ، مثل : شکایت از سوی رقیبان شما که اقدام به ثبت علامت شما نموده اند و .... نشوید .

برای ثبت سفارش آنلاین اینجا کلیک کنید و یا با کارشناسان ما در ثبتاد تماس بگیرید

09120045244

آخرین ویرایش در شنبه, 07 مرداد 1402 08:21
نظرات (0)
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد
سوال یا نظر خود را بنویسید
Posting as Guest
×
0  کاراکتر ها
Suggested Locations