جهت تماس با ما اینجا کلیک کنید  ( یا به 09120035133 پیامک بدید )

آموزش ثبت برند

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

ثبت برند، لوگو و علائم تجاری کار خیلی سختی نیست، اما همانند دیگر کارهای حقوقی رعایت اصول حقوقی در آن بسیار مهم است.

نظرخواهی در مورد همه ابعاد برند

پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه برای ثبت برند اقدام کنید از متخصصین بحث برندینگ نظرخواهی کنید و همه جوانب بازاری آن را بدوا در نظر بگیرید، مثلا دامین سایت را حتما همزمان با انتخاب برند ثبت کنید ( اینجا کلیک کنید ) سپس وارد بحث های حقوقی آن شوید، در کلیه این مراحل می توانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

انتخاب موضوعات و حیطه فعالیت و اخذ مدرکی دال بر فعالیت

شما صرفا در حیطه فعالیت مجوز می توانید برند خود را ثبت کنید، مثلا اگر مجوز صنایع غذایی دارید ، صرفا در همان طبقه می توانید برند را ثبت کنید و اگر بخواهید در طبقات دیگر هم ثبت کنید باید مدرکی ارائه دهید که شما در آن زمینه هم فعالیت دارید، اگر در این زمینه نیاز به مدرک داشتید، به کارشناسان ما اطلاع دهید.

 

ثبت نام در سایت مرکز مالکیت معنوی

اگر سابقا در سایت سازمان مالکیت معنوی اکانت داشته اید که هیچ، و به راحتی می توانید با همان اطلاعات در سایت مربوطه لاگین دهید و کارتان را انجام دهید، و الا باید پس از پیش ثبت نام جهت احراز هویت و تطبیق امضا به دفترخانه ای که مهم نیست کجا باشد مراجعه کنید و با وارد کردن رمز تصدیق که دفترخانه به شما می دهد سایت فعال می شود، به یاد داشته باشید فقط یک بار کافیست این مرحله را انجام دهید، و از آن پس کل اختراعات ، برند ها و... را با همان اکانت می توان ثبت کرد، و اگر برند و اختراعی قبلا هم داشته اید برایتان ظاهر می شود.

 

ارسال اظهارنامه

پس از اینکه اکانت شما آماده شد می توانید اظهارنامه برند خود را برای سازمان ارسال کنید، مراحل تکمیل اظهارنامه بدین صورت است که بدوا توافق نامه را تایید، سپس اطلاعات صاحب برند ، و دریافت ککنده ابلاغیه ها و پس مشخصات برند را بطور کامل وارد می کنید، در مرحله بعد هم طبقاتی که مد نظرتان است را وارد می کنید، توجه داشته باشید که این طبقات حتما باید مطابق مجوزتان باشد.

 

تایید اظهارنامه یا رد اظهارنامه یا اصلاح اظهارنامه

در صورتی که اظهارنامه شما تایید شود که از طریق سایت روزنامه رسمی اقدام به چاپ روزنامه اول می کنید، و اگر رد شد مجددا طبق توضیحات سازمان باید اظهارنامه بفرستید، و اگر درخواست اصلاح دادند ، مثلا ارسال مستند معنی کلمه و... که از بخش ارسال درخواست آن مدارک را برایشان می فرستید. توجه داشته باشید که حتما از بخش ارسال درخواست همان برند باشد و شماره ابلاغیه یا اخطاریه در درخواست شما وارد شود.

 

تحویل مدارک به سازمان

پس از تایید اولیه برند شما باید کلیه مدارکی که در سایت آپلود کرده اید ( مثل کارت ملی ، مجوز و.. ) را برابر اصل کنید + پیش نویس روزنامه را در یک پوشه قراردهید و به اداره ثبت برند ببرید و تحویل دهید، پس از یک ساعت به مدت 30 روز فرصت دارید تا اقدام به چاپ روزنامه اول کنید.اگر برایتان سخت بود که خودتان مراجعه کنید با کارشناسان ما جهت تحویل مدارک هماهنگ کنید.

 

چاپ روزنامه اول و 35 روز انتظار

پس از تایید اولیه ، فورا طبق شماره اظهارنامه ای که تایید برند صورت گرفته از طریق روزنامه رسمی کشور ، پیش نویس روزنامه را چاپ کنیدکه برای چاپ 30 روز مهلت دارید، سپس 35 روز منتظر بمانید.

 

پرداخت حق الثبت

پس از چاپ روزنامه اول و گذشت 35 روز از زمان چاپ ، نه از زمان درخواست چاپ، شما باید اقدام به پرداخت حق الثبت کنید.

 

پرداخت روزنامه دوم

معمولا بعد 2 روز که هزینه حق الثبت را واریز می کنید، رونامه دوم برای روزنامه رسمی کشور ارسال می شود و شما می توانید روزنامه دوم را چاپ کنید.

 

تحویل برگه نهایی ثبت برند

به محض دریافت رونامه دوم، شما می توانید به اداره مراجعه کنید و اصل برگه برند را تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که هم روزنامه اول و هم روزنامه دوم را با خودتان به همراه داشته باشید.

 

در صورتی که برای ثبت برند سوالی دارید با ما تماس بگیرید 09120035133

 

آموزش ثبت برند

آخرین ویرایش در یکشنبه, 24 فروردين 1399 23:15
نظرات (2)
This comment was minimized by the moderator on the site

هزینه ثبت برند چقدر میشه

This comment was minimized by the moderator on the site

حدودا 1 تومن با هزینه های دولتی

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد
سوال یا نظر خود را بنویسید
Posting as Guest
×
0  کاراکتر ها
Suggested Locations